Nagłe wypadki

Awaria elektryczna

Awaria elektryczna

W jednej minucie, pędzisz przed siebie, słuchasz ulubionego utworu i zapominasz o całym świecie. A minutę później, nic - nie ma mocy silnika, deska rozdzielcza nie świeci, nie ma świateł, nie ma wskaźników, nie ma wspomagania układu kierowniczego, tylko niesamowita cisza zdominowana przez dźwięk kół zwalniającego samochodu.
Elektryczne awarie mogą się zdarzyć. A kiedy tak jest, czujemy się bezradni, zwłaszcza gdy jesteśmy z dala od zabudowań i większego ruchu.
Nie panikuj. Jeśli wykonasz te proste kroki, będziesz na dobrej drodze do zażegnania potencjalnie niebezpiecznych sytuacji.
Co robić :   

  • Opuść okno i użyj rąk do zasygnalizowania zmiany pasa i zjechania na pobocze (jeśli to możliwe).
  • Unikaj gwałtownych ruchów. Chwyć pewnie kierownice i powoli zjedź w kierunku pobocza.
  • Gdy bezpiecznie zjedziesz na pobocze, upewnij się, że jesteś dobrze widoczny. Ustaw trójkąt bezpieczeństwa w odległości 100m za pojazdem. Pamiętaj, że bez energii elektrycznej, światła awaryjne nie będą działać.
  • Nie czekaj w samochodzie, jeżeli jest on na drodze - stań z dala od ruchu na poboczu drogi. Jeśli Twój samochód jest bezpieczny na poboczu, czekaj wewnątrz pojazdu z zamkniętymi drzwiami.
  • Skorzystaj z telefonu komórkowego w celu wezwania pomocy. Jeśli ktoś zatrzymuje się by  pomóc, pozostań w swoim samochodzie. Uchyl nieco okno i poproś go o wezwanie pomocy. Bądź ostrożny! Ktoś może chcieć skorzystać z Twojej sytuacji.


Unikaj spacerów wzdłuż dróg, zwłaszcza na głównych drogach lub przy złej pogodzie. Jednakże, jeśli wiemy, gdzie można znaleźć pomoc i można to osiągnąć szybko, bez stwarzania zagrożenia dla bezpieczeństwa, powinniśmy to zrobić. Poruszaj się po poboczu drogi, utrzymując się jak najdalej od ruchu, jak to możliwe.

 

Lista wszystkich porad

Promocja

 SPRAWDZENIE ZAWIESZENIA

SPRAWDZENIE ZAWIESZENIA

Zarezerwuj wizytę

Newsletter

Warto wiedzieć

10 dobrych rad dla każdego kierowcy

Wraz z wysoką ceną paliwa, każdy omija stacje benzynowe szerokim łukiem. Serwis Majewscy, proponuje Państwu kilka wskazówek, które pomogą zmniejszyć zużycie paliwa...

Kontakt

Serwis Majewscy

Auto Serwis W. i N. Majewscy
ul. Błękitna 78, 04-663 Warszawa
Tel. (022) 812-53-28,
Tel./Fax (022) 812-03-10

 

Nasza oferta: opony, wymiana opon, wulkanizacja, klimatyzacja samochodowa, mechanika samochodowa, elektronika

Zobacz jak dojechać