Wymiana oleju

Kiedy ostatni raz wykonałeś wymianę oleju? Nie wiesz? Zmienianie oleju co 7500 km, lub jak zaleca producenta pojazdu w oparciu o twoje warunki jazdy, jest niezbędny dla Twojego pojazdu i może pomóc uniknąć kosztownych problemów. Przy każdej zmianie oleju, jest zalecana wymiana filtra oleju.

Zapytaj o zmianie oleju wyszkolonego technika Serwis Majewscy, aby wybrać poprawną klasę lepkości oleju do pojazdu i wykonać wymianę oleju i filtru. Gdy już tam będziesz, poproś o jeden z trzech przeglądów Serwis Majewscy, w tym wizualne sprawdzenie następujących elementów:

  • Filtr powietrza
  • Płynu hamulcowego
  • Płyn wspomagania kierownicy
  • Olej skrzyni biegów
  • Płyn chłodzący

Przedstawimy Ci również zalecenia producenta twojego pojazdu co do wskazówek serwisowych.
Aby dowiedzieć się więcej o serwisowaniu i konserwacji, odwiedź Porady Serwis Majewscy.

 

Zapytaj mechanika Serwis Majewscy - wymiana oleju

Pyt.: Słyszałem różne rzeczy o tym, jak często na zmieniać olej. Jaki jest najlepszy przewodnik?
Odp.: dobrą zasadą jest zmiana co 7500 km. Jednakże, przestrzegaj zaleceń producenta pojazdu. Będą one określić częstotliwość dla oleju przy Twoich warunkach jazdy.   Częstotliwość wymiany oleju i filtra oleju dopasuj do tych zaleceń.

Pyt.: Mam starszy samochodu, jak ważne jest, aby zmienić olej systematycznie?
Odp.: Wymiana oleju dostarcza świeży olej do twojego samochodu.   Co ważniejsze, podczas wymiana usuwamy stary olej, które może zawierać pył, cząstki metalu lub inne zanieczyszczenia. Z wiekiem oleju, do silnika dostają się zanieczyszczenia co bez zmian oleju  może prowadzić do zwiększenia zużycie paliwa, lub do poważnych usterek silnika. Wymiana oleju jest ważnym krokiem zapobiegawcze, aby pomóc Ci zachować twój samochód w dobrej kondycji. Upewnij się, aby zmienić również filtr oleju, co pomaga usunąć zanieczyszczenia z oleju i silnika.

Pyt: To może niemądre pytanie, ale co oznaczają numery na oleju? I czy muszę się tym przejmować?
Odp.: Dobre pytanie. To coś, o czym prawdopodobnie większość ludzi nie wie.   Pierwszy numer (np. 5W) wskazuje na niskie temperatury (zimą) lepkość.   Lepkość jest po prostu miarą zdolności oleju do przepływu i ochrony w niektórych temperaturach.   Im niższa liczba, tym łatwiejszy będzie przepływ oleju (i ochrona) w niskich temperaturach, gdy uruchamiasz swój samochód. Drugi numer (np. 30, 5W-30), wskazuje na gęstość oleju podczas pracy w wysokich temperaturach. Podczas zmiany oleju, powinno się przestrzegać zaleceń producenta. Zapoznaj się z instrukcją obsługi samochodu przed wymianą oleju, lub wstąp do Serwis Majewscy, a doradzimy najlepsze rozwiązanie dla Ciebie i Twojego samochodu.
 

 

Promocja

SPRAWDZENIE HAMULCÓW

SPRAWDZENIE HAMULCÓW

Zarezerwuj wizytę

Newsletter

Warto wiedzieć

10 dobrych rad dla każdego kierowcy

Wraz z wysoką ceną paliwa, każdy omija stacje benzynowe szerokim łukiem. Serwis Majewscy, proponuje Państwu kilka wskazówek, które pomogą zmniejszyć zużycie paliwa...

Kontakt

Serwis Majewscy

Auto Serwis W. i N. Majewscy
ul. Błękitna 78, 04-663 Warszawa
Tel. (022) 812-53-28,
Tel./Fax (022) 812-03-10

 

Nasza oferta: opony, wymiana opon, wulkanizacja, klimatyzacja samochodowa, mechanika samochodowa, elektronika

Zobacz jak dojechać