Nagłe wypadki

Jeżeli Twój samochód uległ awarii

Jeżeli Twój samochód uległ awarii

Może to być pęknięcie opony. . . lub przegrzane silnika. . . pompa wody lub bardziej poważne uszkodzenia mechaniczne.
Prawda jest taka że takie rzeczy dzieją się, gdy jesteś na drodze, nawet z dzisiejszymi bardziej niezawodnymi samochodami. . . i nawet pojazdy, które są dobrze utrzymane i kondycji.
Ale nie martw się, istnieje szereg prostych skutecznych kroków, które można podjąć, aby pozostać bezpiecznym i dostać się z powrotem na drogę.
   
Przy pierwszym oznaku problemu, zdejmij nogę z gazu, włącz kierunkowskaz i ostrożnie zjedź na pobocze. W celu utrzymania kontroli, nie hamuj gwałtownie i unikaj nagłych ruchów kierownicą. Jeśli masz przebitą oponę, spróbuj ustawić samochód na twardej nawierzchni, to ułatwi mocowanie lewarka oraz zmianę koła.
Upewnij się, że jesteś widoczny(a). Umieść trójkąt ostrzegawczy za swoim pojazdem w celu ostrzeżenia innych kierowców. Włącz światła awaryjne. Jeżeli jest ciemno, włącz światła wewnątrz samochodu.
Jeśli masz przebitą oponę, upewnij się że możesz zmienić ją bezpiecznie z dala od ruchu.
Nie czekaj w samochodzie, jeżeli jest on na drodze - stań z dala od ruchu na poboczu drogi i czekaj na pomoc.
Jeśli Twój samochód jest bezpieczny, z dala od ruchu, czekaj wewnątrz pojazdu z zamkniętymi drzwiami. Skorzystaj z telefonu komórkowego w celu wezwania pomocy. Jeśli ktoś zatrzymuje się by  pomóc, pozostań w swoim samochodzie. Uchyl nieco okno i poproś go o wezwanie pomocy. Bądź ostrożny! Ktoś może chcieć skorzystać z Twojej sytuacji.


Unikaj spacerów wzdłuż dróg, zwłaszcza na głównych drogach lub przy złej pogodzie. Jednakże, jeśli wiemy, gdzie można znaleźć pomoc i można to osiągnąć szybko, bez stwarzania zagrożenia dla bezpieczeństwa, powinniśmy to zrobić. Poruszaj się po poboczu drogi, utrzymując się jak najdalej od ruchu, jak to możliwe.

 

Lista wszystkich porad

Promocja

SPRAWDZENIE HAMULCÓW

SPRAWDZENIE HAMULCÓW

Zarezerwuj wizytę

Newsletter

Warto wiedzieć

Przegrzanie silnika

Jeśli widzisz parę wydobywającą się z pod maski silnika lub wskaźnik temperatury silnika zaczyna gwałtownie rosnąć, Twój pojazd jest najprawdopodobniej przegrzany...

Kontakt

Serwis Majewscy

Auto Serwis W. i N. Majewscy
ul. Błękitna 78, 04-663 Warszawa
Tel. (022) 812-53-28,
Tel./Fax (022) 812-03-10

 

Nasza oferta: opony, wymiana opon, wulkanizacja, klimatyzacja samochodowa, mechanika samochodowa, elektronika

Zobacz jak dojechać