Nagłe wypadki

Przegrzanie silnika

Przegrzanie silnika

Jeśli widzisz parę wydobywającą się z pod maski silnika lub wskaźnik temperatury silnika zaczyna gwałtownie rosnąć, Twój pojazd jest najprawdopodobniej przegrzany.
Co robić:
Jak zwolnisz swoim pojazdem, włącz ogrzewanie i wentylator na najmocniejszą pozycję. Pomoże to wyciągnąć nadmiar ciepła z silnika i go schłodzić. Jeśli temperatura silnika nie zacznie zaraz spadać, spróbuj włączenia klimatyzację na najwyższy poziom. Wiele pojazdów posiada drugi wentylator, który działa tylko przy włączonej na wysokim poziomie klimatyzacji. Jeżeli wskazówka nie opuści czerwonego pola (lub lampka temperatura nie zgaśnie), poszukaj bezpiecznego miejsca do zatrzymania, wyłącz silnik, otwórz maskę i poczekaj co najmniej 30 minut, aż silnik ostygnie. Nie próbuj dalszej jazdy; w ten sposób można spowodować poważne uszkodzenia silnika.
WAŻNE:
Nigdy nie należy odkręcać korka chłodnicy zanim silnik nie ostygnie. Płyn chłodzący jest gorący i pod wysokim ciśnieniem. Jeśli otworzysz korek, uruchomisz eksplozji gorącego płynu, który może spowodować poważne oparzenia wymagające natychmiastowej pomocy lekarskiej.
 

Lista wszystkich porad

Promocja

Wymiana oleju silnikowego

Wymiana oleju silnikowego

Zarezerwuj wizytę

Newsletter

Warto wiedzieć

Kobieta w ciąży i pasy bezpieczeństwa

Jeśli ciężarna kobieta ma prawidłowo zapięty pas bezpieczeństwa, znacząco spada ryzyko, że nienarodzone dziecko odniesie obrażenia w przypadku kolizji - wskazują najnowsze badania ...

Kontakt

Serwis Majewscy

Auto Serwis W. i N. Majewscy
ul. Błękitna 78, 04-663 Warszawa
Tel. (022) 812-53-28,
Tel./Fax (022) 812-03-10

 

Nasza oferta: opony, wymiana opon, wulkanizacja, klimatyzacja samochodowa, mechanika samochodowa, elektronika

Zobacz jak dojechać