Ogólne

10 dobrych rad dla każdego kierowcy

10 dobrych rad dla każdego kierowcy

10 dobrych rad dla każdego kierowcy
Wraz z wysoką ceną paliwa, każdy omija stacje benzynowe szerokim łukiem. Serwis Majewscy, proponuje Państwu kilka wskazówek, które pomogą zmniejszyć zużycie paliwa, i utrzymać samochód w dobrej kondycji technicznej.
1. Sprawdź Ciśnienie w Oponach przynajmniej raz w miesiącu. Prawidłowe ciśnienie opona może zaoszczędzić pieniądze przy dystrybutorze paliwa i wydłużyć życie Twoich opon. I nie zapomnij zabrać ze sobą koła zapasowego!
2. Zmieniaj Filtr Powietrza co sześć miesięcy – to są płuca Twojego samochodu. Wymiana zabrudzonego filtra powietrza może zmniejszyć zużycie paliwa.
3. Wymieniaj Pióra Wycieraczek co sześć miesięcy. Osiemdziesiąt procent decyzji za kierownicą opiera się na widoczność.
4. Naucz się Rozpoznawać Kontrolkę „Check Engine”. Może to spowodować, że Twoje samochód zacznie zanieczyszczać środowisko i może wzrosnąć zużycie paliwa aż o 40 proc. Gdy lampka zaświeci się, natychmiast zjedź na pobocze, wyłączyć silnik i wezwij pomoc. To może być naprawdę poważne.
5. Wymieniaj Olej Regularnie co 7500-10000km. Twój silnik pracuje bardzo ciężko i jest sercem Twojego samochodu. Zapraszamy do Serwis Majewscy na wymianę dobrej jakości oleju i filtra oleju. Ponadto sprawdź raz w miesiącu poziom oleju w Twoim silniku..
6. Stosuj Właściwy Płyn Chłodzący, pomoże to zachować Twój samochód chłodny w lecie i ciepły w zimie. Zawiera on również składniki antykorozyjne mające na celu ochronę Twojego wnętrza silnika. Zapraszamy do Serwis Majewscy, a nasi mechanicy sprawdzą stan płynów w Twoim samochodzie. Zalecamy sprawdzanie płynu chłodzącego przynajmniej raz na dwa lata. 
7. Sprawdź Swoje Światła. Czy zauważyliście że wasze reflektory nie są tak jasne, jak były kiedyś? Żarówki przednich reflektorów powinny być wymieniane co roku, nie jest to duży koszt ani skomplikowana obsługa. Nie zapomnij, aby sprawdzić swoje tylne światła, dzięki czemu pozostaniesz widoczny dla kierowcą jadących za Tobą.
8. Trzymaj Zestaw Awaryjny i Pierwszej Pomocy zawsze w samochodzie. Zestaw powinien zawierać elementy takie jak:
•    Kable rozruchowe
•    Latarka z zestawem baterii
•    Koło zapasowe lub zestaw naprawczy
•    Apteczka
•    Trójkąt bezpieczeństwa
•    Mapy lub nawigację GPS
•    Extra płyn do spryskiwaczy
•    Podstawowe narzędzia
9. Przedłuż Żywotność Swojego Samochodu. Samochody są z reguły druga najbardziej kosztowną inwestycją w Twoim życiu. Poprzez przestrzeganie zaleceń instrukcji obsługi, możemy wydłużyć życie naszego samochodu grubo powyżej 10 lat i dużo więcej niż 100 czy 200 tysięcy kilometrów. Wykonywanie rutynowych prac konserwacyjnych może pomóc w osiągnąć pełnego potencjału Twojego samochodu.
10. Powierz Samochód Tylko w Pewne Ręce. Z ponad 22 letnim doświadczeniem w obsłudze, serwisie i konserwacji samochodów Serwis Majewscy zapewnia Państwu wygodne i profesjonalne usługi naszych ekspertów.  Odwiedź nas aby uzyskać więcej informacji na temat produktów, promocji i naszych profesjonalnych usług.
 

Lista wszystkich porad

Promocja

 SPRAWDZENIE ZAWIESZENIA

SPRAWDZENIE ZAWIESZENIA

Zarezerwuj wizytę

Newsletter

Warto wiedzieć

Silnik nie startuje?

Ponieważ bateria jest niezbędna do uruchomienia pojazdu, rozładowany lub słaby akumulator oznacza że samochód nie zostanie uruchomiony. Jeśli pojazd wydaje klikając dźwięk zamiast...

Kontakt

Serwis Majewscy

Auto Serwis W. i N. Majewscy
ul. Błękitna 78, 04-663 Warszawa
Tel. (022) 812-53-28,
Tel./Fax (022) 812-03-10

 

Nasza oferta: opony, wymiana opon, wulkanizacja, klimatyzacja samochodowa, mechanika samochodowa, elektronika

Zobacz jak dojechać