Porady dla Pań

Drugie życie twojego oleju silnikowego

Drugie życie twojego oleju silnikowego

Tylko 7 litrów zużytego oleju silnikowego może wygenerować 36 kilowatogodzin energii elektrycznej – moc wystarczająca do zasilania średniego gospodarstw domowego przez jeden dzień. Siedem litrów zużytego oleju silnikowego może również dostarczyć wystarczająco dużo mocy, aby:
•    Ugotować 48 posiłków w kuchence mikrofalowej
•    Wysuszyć włosy 216 razy
•    Odkurzać dom przez okres 15 miesięcy
•    Oglądać telewizję przez 180 godzin
Jak to działa?
Olej silnikowy zanieczyszcza się podczas pracy silnika, ale to nie czyni go bezużytecznym. Po tym jak olej stanie się brudny i zanieczyszczony różnymi cząsteczkami podczas regularnej jazdy, należy go usunąć z Twojego samochodu. Podczas przeglądów Serwis Majewscy mechanik zbiera zużyty olej i zastępuje go świeżym olejem, odpowiednim dla twojego samochodu. Zużyty olej jest później wysyłane do centrum recyklingu.
Co dzieje się z olejem?
Zużyty oleju silnikowy nie wróci do samochodów. Najczęściej jest re-rafinowany i wykorzystywane do ogrzewania, produkcji asfaltu lub innych smarów. Jest również często stosowane w przemyśle naftowym.
Dlaczego powinno  to Cię obchodzić?
Każdego roku na świecie ponad 700 milionów litrów zużytego oleju silnikowego jest niewłaściwie rozporządzana, którego jest wystarczająco dużo, aby wypełnić 10000 średniej wielkości basenów.
Następnym razem gdy zmieniasz olej w serwisie lub zmieniasz go samodzielnie, upewnij się że twój zużyty olej jest prawidłowo zabezpieczony i zutylizowany. Poprzez prawidłowe zarządzanie zużytym olejem podczas każdej wymiany oleju, możesz wnieść swój wkład w ochronę naszego środowiska i zatrzymać niepotrzebne i szkodliwe zanieczyszczenia zużytym olejem silnikowym.

 

Lista wszystkich porad

Promocja

SPRAWDZENIE HAMULCÓW

SPRAWDZENIE HAMULCÓW

Zarezerwuj wizytę

Newsletter

Warto wiedzieć

10 dobrych rad dla każdego kierowcy

Wraz z wysoką ceną paliwa, każdy omija stacje benzynowe szerokim łukiem. Serwis Majewscy, proponuje Państwu kilka wskazówek, które pomogą zmniejszyć zużycie paliwa...

Kontakt

Serwis Majewscy

Auto Serwis W. i N. Majewscy
ul. Błękitna 78, 04-663 Warszawa
Tel. (022) 812-53-28,
Tel./Fax (022) 812-03-10

 

Nasza oferta: opony, wymiana opon, wulkanizacja, klimatyzacja samochodowa, mechanika samochodowa, elektronika

Zobacz jak dojechać