Porady dla Pań

Nowy Kierowca

Nowy Kierowca

Po długim wyczekiwaniu na swoje pierwsze prawo jazdy, wreszcie je masz. Jazda samochodem  zmieni sposób w jaki patrzysz na świat i zmieni twoje życie na zawsze.

Bezpieczeństwo jest pierwszym i najważniejszym punktem, aby rozpocząć jazdę samochodem, ale jest dużo więcej istotnych rzeczy niż tylko znajomość prawa. Przeczytaj i stań się prawdziwym kierowcą.

Bądź Skupiony
Nigdy nie przestaniemy stawać się lepszymi kierowcami; budujemy nasze doświadczenie za każdym razem, gdy ruszamy w drogę. Jest szczególnie ważne, przez pierwsze kilka lat jako świeżo upieczony kierowca, aby jechać skoncentrowanym na drodze, zminimalizować rozpraszanie się do absolutnego minimum. Oto kilka praktycznych sposobów na koncentrację:

  • Utrzymuj poziom dźwięku radia lub odtwarzacz CD wystarczająco nisko, aby móc usłyszeć dźwięki ruchu samochodowego wokół ciebie.
  • Telefony komórkowe są wielką wygodę, ale mogą być niebezpieczne, kiedy kierujesz wzrok aby wybrać numer lub odebrać połączenie, a kiedy nie koncentrujesz się na drodze. Dobrym rozwiązaniem są zestawy głośnomówiące.
  • Nie jedz, podczas gdy prowadzisz samochód. Poszukiwania frytki pomiędzy siedzeniami to przepis na katastrofę.

Pasażerowie i ograniczenie prędkości

Z raportów wynika że nastolatki to 10 procent populacji i 12 procent ofiar śmiertelnych wypadków samochodowych.

Uważanie na prędkości staje się jeszcze bardziej istotne, gdy masz pasażerów w pojeździe.

Należy pamiętać, że wraz z uprawnieniem do kierowania pojazdem, jest odpowiedzialność za siebie, swoich pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego.
 

Lista wszystkich porad

Promocja

Napełnienie klimatyzacji + odgrzybianie

Napełnienie klimatyzacji + odgrzybianie

Zarezerwuj wizytę

Newsletter

Warto wiedzieć

Co robi olej?

Olej sprawia że wszystkie wewnętrzne części Twojego silnika są nasmarowane, chłodne i czyste - i dlatego właśnie staje się zanieczyszczony i wymaga regularnej wymiany...

Kontakt

Serwis Majewscy

Auto Serwis W. i N. Majewscy
ul. Błękitna 78, 04-663 Warszawa
Tel. (022) 812-53-28,
Tel./Fax (022) 812-03-10

 

Nasza oferta: opony, wymiana opon, wulkanizacja, klimatyzacja samochodowa, mechanika samochodowa, elektronika

Zobacz jak dojechać