Porady dla Pań

Nowy Kierowca

Nowy Kierowca

Po długim wyczekiwaniu na swoje pierwsze prawo jazdy, wreszcie je masz. Jazda samochodem  zmieni sposób w jaki patrzysz na świat i zmieni twoje życie na zawsze.

Bezpieczeństwo jest pierwszym i najważniejszym punktem, aby rozpocząć jazdę samochodem, ale jest dużo więcej istotnych rzeczy niż tylko znajomość prawa. Przeczytaj i stań się prawdziwym kierowcą.

Bądź Skupiony
Nigdy nie przestaniemy stawać się lepszymi kierowcami; budujemy nasze doświadczenie za każdym razem, gdy ruszamy w drogę. Jest szczególnie ważne, przez pierwsze kilka lat jako świeżo upieczony kierowca, aby jechać skoncentrowanym na drodze, zminimalizować rozpraszanie się do absolutnego minimum. Oto kilka praktycznych sposobów na koncentrację:

  • Utrzymuj poziom dźwięku radia lub odtwarzacz CD wystarczająco nisko, aby móc usłyszeć dźwięki ruchu samochodowego wokół ciebie.
  • Telefony komórkowe są wielką wygodę, ale mogą być niebezpieczne, kiedy kierujesz wzrok aby wybrać numer lub odebrać połączenie, a kiedy nie koncentrujesz się na drodze. Dobrym rozwiązaniem są zestawy głośnomówiące.
  • Nie jedz, podczas gdy prowadzisz samochód. Poszukiwania frytki pomiędzy siedzeniami to przepis na katastrofę.

Pasażerowie i ograniczenie prędkości

Z raportów wynika że nastolatki to 10 procent populacji i 12 procent ofiar śmiertelnych wypadków samochodowych.

Uważanie na prędkości staje się jeszcze bardziej istotne, gdy masz pasażerów w pojeździe.

Należy pamiętać, że wraz z uprawnieniem do kierowania pojazdem, jest odpowiedzialność za siebie, swoich pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego.
 

Lista wszystkich porad

Promocja

SPRAWDZENIE HAMULCÓW

SPRAWDZENIE HAMULCÓW

Zarezerwuj wizytę

Newsletter

Warto wiedzieć

Układ kierowniczy, zawieszenie i geometria kół

Na co zwracać uwagę? Oto kilka objawów, na które trzeba uważać jeśli sądzisz, że masz problem z układem kierowniczym, zawieszeniem, lub geometrią kół. Nadmierne zużycie opon...

Kontakt

Serwis Majewscy

Auto Serwis W. i N. Majewscy
ul. Błękitna 78, 04-663 Warszawa
Tel. (022) 812-53-28,
Tel./Fax (022) 812-03-10

 

Nasza oferta: opony, wymiana opon, wulkanizacja, klimatyzacja samochodowa, mechanika samochodowa, elektronika

Zobacz jak dojechać