Porady dla Pań

Porady dla biorących Czworonogi na wycieczki

Porady dla biorących Czworonogi na wycieczki

Jeśli planujesz wyjazd w podróż ze swoim zwierzakiem, oto co możesz zrobić, aby wyjazd był bezpieczny i przyjemny:

  1. Psy i koty muszą być odpowiednio zabezpieczone, zarówno dla ich bezpieczeństwa jak i Twojego. Pierwszym i najlepszym rozwiązaniem jest klatka dla zwierząt na czas trwania podróży. W przypadku dużych zwierząt, bardziej realną opcją jest użycie specjalnej uprzęży, którą mocuję się do pasów bezpieczeństwa. Klatki i szelki są dostępne w lokalnych sklepach zoologicznych.
  2. Ostrzegamy przed pozwalaniem na jazdę z ich głową wychyloną przez okno poruszającego się pojazdu. Nie tylko jest ryzyko trafienia przez owady czy to kamienie spod kół samochodu, ale także są narażone na ryzyko infekcji ucha środkowego oraz infekcji płuc.
  3. Hałas i jazda samochodem może niektóre zwierzęta zaniepokoić i rozdrażnić. Ten stan może być wyrażona poprzez warczenie, drgawki, nadmierne ślinienie lub nawet wymioty. Przygotuj swoje zwierzęta na długą podróżą przed wyjazdem. Zacznij powoli i spokojnie, pozwól im przyzwyczaić się do jazdy samochodem. Gdy są one nieco bardziej rozluźnione, zabierz je na krótką wycieczkę dookoła osiedla, stopniowo rozszerzające czas trwania tych wyjazdów. Jeśli zwierzę nadal odczuwa lęk samochodu, porozmawiaj z weterynarzem na temat ewentualnych leków. Należy również rozważyć zaopatrzenie się w odplamiacz i odświeżacz powietrza, tak na wszelki wypadek.
  4. Nie karm swojego zwierzaka przed samym wyjazdem. Zamiast tego daj mu lekki posiłek kilka godzin wcześniej. Nigdy nie karm swojego zwierzaka w poruszającym się samochodzie.
  5. Podobnie jak ty, twój pupil będzie potrzebował krótkich przerw na rozprostowanie kości. Zabierz w podróż długą smycz, wodę oraz jego ulubioną zabawkę, aby odreagować trudy podróży.
  6. Jeśli planujesz pobyt w hotelu, należy sprawdzić z wyprzedzeniem, czy hotel dopuszcza pobyt zwierząt domowych.


 

Lista wszystkich porad

Promocja

SPRAWDZENIE HAMULCÓW

SPRAWDZENIE HAMULCÓW

Zarezerwuj wizytę

Newsletter

Warto wiedzieć

Oddech świeżego powietrza dla twojego pojazdu

Ta prosta zapory ze specjalnie złożonego i zawiniętego papieru może wyglądać niepozornie, ale jest ona odpowiedzialna za dostarczanie czystego powietrza do cylindrów twojego silnika...

Kontakt

Serwis Majewscy

Auto Serwis W. i N. Majewscy
ul. Błękitna 78, 04-663 Warszawa
Tel. (022) 812-53-28,
Tel./Fax (022) 812-03-10

 

Nasza oferta: opony, wymiana opon, wulkanizacja, klimatyzacja samochodowa, mechanika samochodowa, elektronika

Zobacz jak dojechać