Porady dla Pań

Prowadź „Zielony” Samochód

Prowadź „Zielony” Samochód

Prowadź „Zielony” Samochód
Jeśli chodzi o indywidualne zdolności do oddziaływania na środowisko, to Ty jesteś na fotelu kierowcy. Wybór jaki dokonujesz dotyczący utrzymania pojazdu i stylu jazdy ma bardzo duże oddziaływanie na środowisko naturalne. Oto niektóre proste i skuteczne sposoby na jazdę "na zielono".

Serwisuj Swój Samochód Regularnie

Zgodnie z Agencją Ochrony Środowiska, samochody przyczyniają się w znacznym stopniu do zanieczyszczenia tlenkiem węgla ozonu w dolnej warstwie, co powoduje smog. Przez prawidłowe i regularne serwisowanie pojazdu, można poprawić zużycie paliwa, przedłużyć życia pojazdu, oraz zapobiegać nadmiernym zanieczyszczeniom, które mogą szkodzić środowisku naturalnemu. Poniżej znajdują się proste sposoby, aby utrzymać swój pojazd w dobrej kondycji i minimalizować wpływ na środowisko:

  • Przestrzegaj właściwej obsługi pojazdu zgodnie z procedurami opisanymi w instrukcji obsługi Twojego samochodu. To będzie się opłacać nie tylko dla środowiska, ale i dla Ciebie, wydłużając życie twojego samochodu nawet o 50%.
  • Pamiętaj aby silnik w Twoim samochodzie miał dobrze ustawiony zapłon. Nietrafiony w czas, zapłon świecy może zmniejszyć wydajność paliwa aż o 30%.
  • Pilnuj aby w oponach było właściwe ciśnienie, i żeby koła były wyważone. Przez właściwe utrzymanie kontroli opon, można zapobiec nierównomiernemu zużyciu, które może skrócić życie Twoich opon, i sprawić że silnik będzie pracować pod większym obciążeniem. Zaoszczędzisz pieniądze poprzez unikanie zbędnego zużycia opon i silnika.
  • Usuwaj zużyty olej silnikowy we właściwy sposób. Serwis Majewscy zrobi to dla Ciebie, jeśli przyprowadzisz do nas swój samochód. Wystarczy jeden litr niewłaściwie zutylizowanego oleju silnikowego aby zanieczyścić milion litrów wody pitnej.
  • Zachowaj filtr oleju w czystości i zmieniaj go regularnie. Utrzymanie filtra oleju w dobrej kondycji, również będzie zwiększać oszczędności paliwa.
  • Jedź Ostrożnie

Myślisz że zrobiłeś wszystko co można, aby Twój pojazd był „zieloną” maszyną? Również, wybór właściwego stylu jazdy może zwiększyć oszczędności paliwa.

Oto jak jechać mądrze:

  • Jedź zgodnie z ograniczeniem prędkości. Jazdy przy prędkości 90 km na godzinę, zamiast 110 km na godzinę może zwiększyć Twój przebieg aż o 15%.
  • Używaj tempomatu. Wykorzystując tempomat, zmniejszasz zużycie paliwa.
  • Zmniejsz masę pojazdu. Unikaj nadmiaru niepotrzebnych przedmiotów w samochodzie, zwłaszcza ciężkich. Dodatkowe 50 kg w samochodzie może zmniejszyć zasięg nawet o 2%.
  • Nie jeździj w pojedynkę. To może wydawać się proste, ale nie tylko zmniejsza zanieczyszczenie powietrza, ale również w znacznym stopniu redukuje korki na drogach w godzinach szczytu.

Właściwe utrzymanie pojazdu, rozsądna jazda i utylizacja oleju silnikowego w wyznaczonych do tego miejscach są trzema proste rzeczami, które można zrobić od razu aby prowadzić "zielony" samochód i umożliwi rzeczywisty postęp w zakresie ochrony środowiska.

 

Lista wszystkich porad

Promocja

ZNIŻKA na każdą naprawę powyżej 400 zł

ZNIŻKA na każdą naprawę powyżej 400 zł

Zarezerwuj wizytę

Newsletter

Warto wiedzieć

Nowy Kierowca

Po długim wyczekiwaniu na swoje pierwsze prawo jazdy, wreszcie je masz. Jazda samochodem zmieni sposób w jaki patrzysz na świat i zmieni twoje życie na zawsze...

Kontakt

Serwis Majewscy

Auto Serwis W. i N. Majewscy
ul. Błękitna 78, 04-663 Warszawa
Tel. (022) 812-53-28,
Tel./Fax (022) 812-03-10

 

Nasza oferta: opony, wymiana opon, wulkanizacja, klimatyzacja samochodowa, mechanika samochodowa, elektronika

Zobacz jak dojechać