Porady dla Pań

Sześć Porad dla rodziców, których dzieci wracają do szkoły

Sześć Porad dla rodziców, których dzieci wracają do szkoły

Sześć Porad dla rodziców, których dzieci wracają do szkoły
Czas powrotu do szkoły dla wielu rodziców oznacza częstsze wyjazdy. Przed częstymi podróżami po mieście, rodzice muszą upewnić się, że ich pojazdy są bezpiecznie. Te szybkie wskazówki pomogą nam i naszym pojazdom dotrzymać kroku dzieciom i ich zajęciom.

  1. Zabierz swój pojazd na rutynowy przegląd. Przegląd podstawowy w Serwis Majewscy to mądry pierwszy krok, aby przygotować swój pojazd na powrót do szkoły. Zmiana oleju silnikowego, wymiana brudnych filtrów i sprawdzanie ciśnienia w oponach sprawi, że twój samochód będzie bezpieczny i dobrze utrzymany.
  2. Zapnij pasy i upewnij się, że pasażerowie również to zrobili. Użycie pasów bezpieczeństwa wśród uczniów szkół średnich jest niższa niż wśród pozostałych pasażerów w pojazdach osobowych. Zgodnie z wynikami sondażu, wielu nastolatków nie zapina pasów bezpieczeństwa, nawet wtedy, gdy dorośli są kierowcami i mają zapięte pasy bezpieczeństwa. Nastolatki często idą za przykładem. W badaniu odnotowano, że więcej niż połowa dzieci jest bardziej skłonna do zapinania pasów, jeżeli dorosły, który je podwozi do szkoły również jedzie w zapiętych pasach. Jednak, gdy dorosły kierowca nie używa pasów bezpieczeństwa, jedynie 8% nastolatków z nich korzysta.
  3. Przestrzegaj zasady właściwego i bezpiecznego siedzenia dla pasażera samochodu. Niektóre z matek zabierają z sobą dzieci w wieku przedszkolnym, gdy podwożą starsze dzieci do i ze szkoły. Upewnij się, że każdy jest we właściwym fotelik, i zabezpieczony odpowiednim pasem przez cały czas. Niemowlęta (poniżej 9 kg) powinny jechać tyłem do kierunku jazdy w otwartym foteliku z pasami na poziomie lub poniżej poziomu barków. Małe dzieci (9-18 kg) powinny być przodem do kierunku jazdy z pasami na poziomie lub powyżej ramion. Starsze dzieci (więcej niż 18 kg) powinny jechać przodem do kierunku jazdy, z regulowanymi pasami bezpieczeństwa. Typowe pasy trzypunktowe.
  4. Bądź przygotowana na deszcze i inne opady atmosferyczne. Może się zdarzyć, że trzeba będzie jechać w trudnych warunkach atmosferycznych. W ramach Przeglądu w Serwis Majewscy, mechanik może sprawdzić stan twoich przednich wycieraczek i bieżnik opon. Będziesz pewna, że wycieraczki pracują płynnie i bez żadnych smug a opony zapewnią Ci wystarczającą przyczepność na śliskiej nawierzchni dróg.
  5. Porozmawiaj z dziećmi o tym, którędy poruszają się pieszo. Powiedz im, aby zawsze używać przejścia dla pieszych i chodników oraz żeby byli czujni z każdym krokiem. Zgodnie z statystykami, wiodącą przyczyną wypadków wśród młodzieży (ok.33%), jest przechodzenie przez jezdnię w miejscu do tego nie wyznaczonym, często między zaparkowanymi samochodami.
  6. Przestrzegaj ograniczenia prędkości, zwłaszcza w pobliżu szkoły. Dzieci nie zawsze stoją na chodniku lub w miejscu do tego przeznaczonym, więc musisz być bardzo ostrożna. Przed szkołą jest zawsze spory ruch, więc należy również uważać na inne pojazdy zwalniające lub zatrzymujące się nagle podworząc dzieci do szkoły.


 

Lista wszystkich porad

Promocja

Napełnienie klimatyzacji + odgrzybianie

Napełnienie klimatyzacji + odgrzybianie

Zarezerwuj wizytę

Newsletter

Warto wiedzieć

10 dobrych rad dla każdego kierowcy

Wraz z wysoką ceną paliwa, każdy omija stacje benzynowe szerokim łukiem. Serwis Majewscy, proponuje Państwu kilka wskazówek, które pomogą zmniejszyć zużycie paliwa...

Kontakt

Serwis Majewscy

Auto Serwis W. i N. Majewscy
ul. Błękitna 78, 04-663 Warszawa
Tel. (022) 812-53-28,
Tel./Fax (022) 812-03-10

 

Nasza oferta: opony, wymiana opon, wulkanizacja, klimatyzacja samochodowa, mechanika samochodowa, elektronika

Zobacz jak dojechać