Nagłe wypadki

Brak hamulców

Brak hamulców

Naciskasz hamulce i nic się nie dzieje. Co teraz?
Pierwszą rzeczą do zrobienia jest spokój, nie panikuj. Zachowanie zimnej krwi pozwoli Ci podjąć kroki mające na celu kontrolę Twojego samochodu.
Po drugie, zdejmij nogę z gazu i upewnij się, że tempomat jest wyłączony. Niezależnie od tego, czy Twój samochód posiada manualną lub automatyczną skrzynią biegów, można użyć silnika do wyhamowania pojazdu przez zmianę do niższych biegów. Kiedy już samochód zaczynie zwalniać, zmieniaj biegi kolejno w dół.
Jeśli nawierzchni jezdni jest sucha i udało Ci się zwolnić do ok. 50 km/h, należy użyć hamulec postojowego(ręcznego). Pamiętaj, że jest to oddzielny układ hamulcowy i powinien nadal pracować, choć nie jest to skuteczny hamulec jak zasadniczy. Staraj się zwolnić do całkowitego zatrzymania na poboczu, jeśli to możliwe, i włącza się awaryjne. W celu odholowania samochodu wezwij pomoc drogową.
 

Lista wszystkich porad

Promocja

 SPRAWDZENIE ZAWIESZENIA

SPRAWDZENIE ZAWIESZENIA

Zarezerwuj wizytę

Newsletter

Warto wiedzieć

Co robi olej?

Olej sprawia że wszystkie wewnętrzne części Twojego silnika są nasmarowane, chłodne i czyste - i dlatego właśnie staje się zanieczyszczony i wymaga regularnej wymiany...

Kontakt

Serwis Majewscy

Auto Serwis W. i N. Majewscy
ul. Błękitna 78, 04-663 Warszawa
Tel. (022) 812-53-28,
Tel./Fax (022) 812-03-10

 

Nasza oferta: opony, wymiana opon, wulkanizacja, klimatyzacja samochodowa, mechanika samochodowa, elektronika

Zobacz jak dojechać