Nagłe wypadki

Brak paliwa

Brak paliwa

Nigdy nie wybieraj się w podróż w nocy lub w złej pogody bez pełnego zbiornika paliwa i telefon komórkowego. Zawsze tankuj, gdy wskazówka wskazuje, że zbiornik jest pełny w jednej czwartej. W razie przeliczenia się i braku paliwa, zjedź na pobocze.
Jeśli Twój samochód jest bezpieczny, z dala od ruchu, czekaj wewnątrz pojazdu z zamkniętymi drzwiami. Skorzystaj z telefonu komórkowego w celu wezwania pomocy. Jeśli ktoś zatrzymuje się by  pomóc, pozostań w swoim samochodzie. Uchyl nieco okno i poproś go o wezwanie pomocy. Bądź ostrożny! Ktoś może chcieć skorzystać z Twojej sytuacji.
Unikaj spacerów wzdłuż dróg, zwłaszcza na głównych drogach lub przy złej pogodzie. Jednakże, jeśli wiemy, gdzie można znaleźć pomoc i można to osiągnąć szybko, bez stwarzania zagrożenia dla bezpieczeństwa, powinniśmy to zrobić. Poruszaj się po poboczu drogi, utrzymując się jak najdalej od ruchu, jak to możliwe.
 Uwaga: Zakładając, jesteś z dala od ruchu, to prawdopodobnie najbezpieczniejszy będzie pobytu w samochodzie, aż nadejdzie pomoc, chyba że można szybko dotrzeć do stacji paliw lub innych zabudowań. Uważaj na spacery wzdłuż pobocza. Jeśli musisz to zrób to jak najszybciej możesz.
Następnie możesz powrócić do swojego pojazdu, gdy nadejdzie pomoc.
 

Lista wszystkich porad

Promocja

Wymiana oleju silnikowego

Wymiana oleju silnikowego

Zarezerwuj wizytę

Newsletter

Warto wiedzieć

Oddech świeżego powietrza dla twojego pojazdu

Ta prosta zapory ze specjalnie złożonego i zawiniętego papieru może wyglądać niepozornie, ale jest ona odpowiedzialna za dostarczanie czystego powietrza do cylindrów twojego silnika...

Kontakt

Serwis Majewscy

Auto Serwis W. i N. Majewscy
ul. Błękitna 78, 04-663 Warszawa
Tel. (022) 812-53-28,
Tel./Fax (022) 812-03-10

 

Nasza oferta: opony, wymiana opon, wulkanizacja, klimatyzacja samochodowa, mechanika samochodowa, elektronika

Zobacz jak dojechać