Ogólne

Co robi olej?

Co robi olej?

Olej sprawia że wszystkie wewnętrzne części Twojego silnika są nasmarowane, chłodne i czyste - i dlatego właśnie staje się zanieczyszczony i wymaga regularnej wymiany.

Po uruchomieniu samochodu, olej rozpoczyna smarowanie silnik. Liczne dodatki w oleju pomagają schłodzić i zmniejszyć tarcie między ruchomymi częściami. Olej również oczyszcza z brudu i zanieczyszczeń, zapobiegając przedwczesnemu zużyciu silnika.

Na przykład, na każdy litr benzyny, który jest zużywany, około jeden litr wody jest generowany. Większość tej wody zmienia się w parę wodną i uchodzi poprzez rury wydechowe (co można zauważyć w chłodne dni, o poranku, kiedy woda faktycznie ścieka z rury wydechowej). Niektóre z tych wilgoci dostają się do niewykorzystanych przestrzeni twojego silnika. Tam, następnie mieszają się z innymi chemikaliami. Również zabrudzenia i pozostałości paliwa można znaleźć w tych przestrzeniach. Olej musi nieustannie utrzymywać, również i te przestrzenie w czystości, usuwając brud i absorbując zanieczyszczenia i paliwo.

W wyniku wszystkich zabrudzeń i zanieczyszczeń, olej musi być regularnie zmieniany. Również, gdy staje się zbyt stary i brudny, nie otrzymujemy pełni korzyści z dodatków, jakie zawiera. Oleju staje się mniej skuteczne w  smarowaniu i chłodzenia silnika. Co gorsza, zwiększone tarcie może narazić Twój silnik na szybsze zużycie ruchomych części.
 

Lista wszystkich porad

Promocja

 SPRAWDZENIE ZAWIESZENIA

SPRAWDZENIE ZAWIESZENIA

Zarezerwuj wizytę

Newsletter

Warto wiedzieć

Prowadź „Zielony” Samochód

Jeśli chodzi o indywidualne zdolności do oddziaływania na środowisko, to Ty jesteś na fotelu kierowcy. Wybór jaki dokonujesz dotyczący utrzymania pojazdu i stylu jazdy ma bardzo duże...

Kontakt

Serwis Majewscy

Auto Serwis W. i N. Majewscy
ul. Błękitna 78, 04-663 Warszawa
Tel. (022) 812-53-28,
Tel./Fax (022) 812-03-10

 

Nasza oferta: opony, wymiana opon, wulkanizacja, klimatyzacja samochodowa, mechanika samochodowa, elektronika

Zobacz jak dojechać