Ogólne

Co robi olej?

Co robi olej?

Olej sprawia że wszystkie wewnętrzne części Twojego silnika są nasmarowane, chłodne i czyste - i dlatego właśnie staje się zanieczyszczony i wymaga regularnej wymiany.

Po uruchomieniu samochodu, olej rozpoczyna smarowanie silnik. Liczne dodatki w oleju pomagają schłodzić i zmniejszyć tarcie między ruchomymi częściami. Olej również oczyszcza z brudu i zanieczyszczeń, zapobiegając przedwczesnemu zużyciu silnika.

Na przykład, na każdy litr benzyny, który jest zużywany, około jeden litr wody jest generowany. Większość tej wody zmienia się w parę wodną i uchodzi poprzez rury wydechowe (co można zauważyć w chłodne dni, o poranku, kiedy woda faktycznie ścieka z rury wydechowej). Niektóre z tych wilgoci dostają się do niewykorzystanych przestrzeni twojego silnika. Tam, następnie mieszają się z innymi chemikaliami. Również zabrudzenia i pozostałości paliwa można znaleźć w tych przestrzeniach. Olej musi nieustannie utrzymywać, również i te przestrzenie w czystości, usuwając brud i absorbując zanieczyszczenia i paliwo.

W wyniku wszystkich zabrudzeń i zanieczyszczeń, olej musi być regularnie zmieniany. Również, gdy staje się zbyt stary i brudny, nie otrzymujemy pełni korzyści z dodatków, jakie zawiera. Oleju staje się mniej skuteczne w  smarowaniu i chłodzenia silnika. Co gorsza, zwiększone tarcie może narazić Twój silnik na szybsze zużycie ruchomych części.
 

Lista wszystkich porad

Promocja

Napełnienie klimatyzacji + odgrzybianie

Napełnienie klimatyzacji + odgrzybianie

Zarezerwuj wizytę

Newsletter

Warto wiedzieć

Brak paliwa

Nigdy nie wybieraj się w podróż w nocy lub w złej pogody bez pełnego zbiornika paliwa i telefon komórkowego. Zawsze tankuj, gdy wskazówka wskazuje, że zbiornik jest pełny...

Kontakt

Serwis Majewscy

Auto Serwis W. i N. Majewscy
ul. Błękitna 78, 04-663 Warszawa
Tel. (022) 812-53-28,
Tel./Fax (022) 812-03-10

 

Nasza oferta: opony, wymiana opon, wulkanizacja, klimatyzacja samochodowa, mechanika samochodowa, elektronika

Zobacz jak dojechać