Porady dla Pań

Samochodowe Spa

Samochodowe Spa

Czy Twój samochód czuje się trochę powolny i ociężały? Tak jak Ty czasami potrzebujesz jednego dnia w Spa żeby naładować akumulatory, tak i twój samochód potrzebuje odrobinę uwagi i zainteresowania.

Masaż: Nic tak nie rozluźnia napięcia mięśni i nie poprawia obiegu lepiej, niż długie masowanie i stałe uciskanie. Twój pojazd pragnie być prowadzony w taki sam sposób - na długich odcinkach szosy i przy stałej prędkości.

Jednak większość ludzi rzadko prowadzi swoje samochody w ten sposób. Jeśli pokonujesz częste i krótkie odcinki drogi w dużym natężeniu ruchu, to jesteś naprawdę "trudnym" kierowcą dla Twojego samochodu. Jeśli kiedykolwiek poczułaś się spięta od ciężkiego i natarczywego masażu, to wiesz  jak twój samochód czuje się w tych warunkach. Jeśli regularnie jeździsz w ciężkich warunkach, sprawdź instrukcję obsługi swojego samochodu, jakie serwisy, konserwacje i ich odstępy czasowe zaleca producent, aby zachować Twój samochód w dobrej kondycji.

Również dobrym zabiegiem jest, rozgrzanie olejku w rękach, zanim wetrze się go w skórę. Gdy jest zimno na zewnątrz, twój samochód ceni ciepły olej równie mocno jak Ty. Pozwól mu popracować przez kilka minut (bez naciskania na pedał gazu), wtedy oleju w pełni przepłynie przez obieg twojego silnika.

Aromaterapia: Aromaterapeutyczne olejki stymulują zmysł i poprawiają Twój nastrój. Niektóre olejki są znane, jako relaksacyjne, podczas gdy inne dodają Ci energii. Podobnie jak Ty możesz mieć swój ulubiony aromaterapeutyczny olejek, tak samo Twój pojazd preferuje pewien rodzaj olejów silnikowych.

Najważniejsza różnica między olejami silnikowymi to lepkość, lub jak olej przepływa przez silnik i kanały w konkretnych temperaturach. Grubsze oleje mają wyższy poziom lepkości a cieńsze oleje mają niższe lepkości.

Pierwszy numer jaki zobaczysz w oznaczeniu oleju silnikowego wskazuje dolny zakres temperatur a drugi numer jest miaro ciepła (np. 10W30 "W" oznacza że olej nadaje się do użytku zimą). Twoja instrukcja obsługi dokładnie określa, jaki typ oleju silnikowego należy użyć. Ogólnie rzecz biorąc, należy wybrać jeden gatunek, który będzie dobry zimną i w ciepłą pogodę.

Ćwiczenia oddechowe: Kiedy jesteś zestresowana, twój oddech staje się krótki i płytki, ograniczając ilość tlenu jaka się może dostać do swoje płuc. Powolne, głębokie oddychanie pomaga rozluźnić napięcia i oczyścić organizm z toksyn wewnętrznych.

Czysty filtr powietrza w samochodzie zwiększa przepływ powietrza, które miesza się z paliwem w silniku powodując eksplozję w cylindrze, które sprawia że możemy się poruszać. Brudny filtr powietrza nie przepuszcza odpowiedniej dawki powietrza do silnika co może powodować za dużą dawkę paliwa, dając w wyniku większe zużycie paliwa.

Zdrowa Cera: Codzienna pielęgnacja cery jest niezbędna, aby utrzymać zdrowy i młody wygląd skóry. Regularne mycie i woskowanie sprawi że twój pojazd będzie zawsze wyglądał na piękny i nowy.
Należy pamiętać aby zawsze naprawiać odpryski lakieru, co pomorze uchronić Twój samochód przed korozją. I tak jak jest ważne dla Twojego ciała aby otwierać pory, tak odkurzanie i pranie tapicerki pomaga sprawić że Twój samochód przez długi czas będzie wyglądał jak nowy.

Piękne Stopy: Zawsze gdy stoisz, idziesz lub biegniesz, Twoje stopy muszą wytrzymać jeden do trzech razy rzeczywistą masę ciała. Często jest bardzo mało ochrony między Twoją stopą a twardym podłożem. Nic więc dziwnego że stopą poświęcamy bardzo dużo uwagi!

Twoje opony muszą wytrzymać jeden niekończący się wysiłek i mnóstwo napięcia, co za tym idzie muszą być regularnie konserwowane. Właściwie ciśnienie w oponach jest jednym z najłatwiejszych sposobów, aby trzymać opony w dobrej formie i kondycji.

Jeśli twoje  opony wyglądają jakby ubyło im trochę powietrza, użyj kompresora w celu sprawdzenia i ewentualnego skorygowania ciśnienia. Uważaj, aby nie przekraczać zalecanego ciśnienia powietrza, które jest zwykle wymienione w twojej instrukcji obsługi pojazdu.

Sprawdź bieżniki aby upewnić się, że nie jest on zużyty. Minimalna grubość bieżnika to 1,6mm. Większość producentów pojazdów zaleca rotację opon co 10.000 do 15.000 km, lub w każdym przypadku, gdy bieżniki zaczyna nosić ślady nierównomiernego zużycia.

Przestrzeganie tych prostych porad i wykonywanie rutynowych prac konserwacyjnych może zapewnić długie i zdrowe życie Twojego samochodu.

Lista wszystkich porad

Promocja

 SPRAWDZENIE ZAWIESZENIA

SPRAWDZENIE ZAWIESZENIA

Zarezerwuj wizytę

Newsletter

Warto wiedzieć

Co robi olej?

Olej sprawia że wszystkie wewnętrzne części Twojego silnika są nasmarowane, chłodne i czyste - i dlatego właśnie staje się zanieczyszczony i wymaga regularnej wymiany...

Kontakt

Serwis Majewscy

Auto Serwis W. i N. Majewscy
ul. Błękitna 78, 04-663 Warszawa
Tel. (022) 812-53-28,
Tel./Fax (022) 812-03-10

 

Nasza oferta: opony, wymiana opon, wulkanizacja, klimatyzacja samochodowa, mechanika samochodowa, elektronika

Zobacz jak dojechać