Tłumiki

Jesteśmy liderami w serwisowaniu układów wydechowych.

Twój samochód nie tylko ma pomóc zapewnić bezpieczeństwo Tobie i członkom twojej rodziny, ma tez zadanie, aby zachować ziemię w czystości. Większość ludzi uważam że układ wydechowy ich samochodu jest przeznaczony tylko do zmniejszenia hałasu, ale jest również odpowiedzialny za ograniczenie emisji szkodliwych pierwiastków do atmosfery. Prawidłowo funkcjonujący tłumik i układ wydechowy ma nie tylko lepszy dźwięk, ale jest lepszy - dla Ciebie, Twojego samochodu oraz środowiska.

Jesteśmy dumni z dostarczania wysokiej jakości tłumików, rur i innych składników układu wydechowego, już od ponad 23 lat. Serwis Majewscy oferuje katalizatory, które spełniają rygorystyczne wymogi Unii Europejskiej dla ograniczenia zanieczyszczenia.

Oferujemy pełny zakres usług dotyczących układów wydechowych. Wstąp do Serwis Majewscy jeszcze dziś na kontrolę układu wydechowego, a będziesz zadowolony z naszych ekspertyz.


Dowiedz się więcej na temat układu wydechowego Twojego samochodu w Porady Serwis Majewscy.

 

Zapytaj mechanika Serwis Majewscy – tłumiki i układy wydechowe

 
Pyt.: Mój samochód jest starszy. Ostatnio, wydaje się być coraz głośniejszy. Skąd mam wiedzieć czy to może tłumik?
Odp.: Układ wydechowy Twojego samochodu jest trochę bardziej skomplikowany. Hałas może wydobywać się z kilku różnych źródeł, to jest pęknięcia lub otworu w rozgałęzieniach, uszczelki, rury lub tłumika. Aby dowiedzieć się na pewno, gdzie jest źródło hałasu wstąp do Serwis Majewscy. Możemy nie tylko je znaleźć, możemy również je naprawić.

Pyt.: Jak tłumik rzeczywiście działa? Czy tłumik są wykonane ze specjalnych materiałów dźwiękoszczelnych?
Odp.: Twój układ wydechowy - i Tłumik w szczególności - jest bardzo zaawansowanym urządzeniem, choć nie można go naprawdę docenić  tylko patrząc pod samochód. Jeśli by wyciąć go otworzyć można by znaleźć tylko coś, co wygląda jak pęk metalowych rurek z dziurami w nich. A kiedy wygląd może wydawać się prosty, to wewnątrz tłumika te rurki wykonują wspólnie precyzyjna pracę likwidując siłę fal dźwiękowych uderzających o nie w sposób bardzo precyzyjny, likwidację w ten sposób nadmierny uciążliwy dźwięk.

Pyt.: Poza nadmiarem hałasu na jakie inne rzeczy muszę uważać w związku z układem wydechowym?
Odp.: Nadmierna korozja lub uszkodzone gumowe wieszaki mogą powodować uszkodzenia tłumika, rur i innych elementów układu wydechowego. Podwieszanie układu niezwykle nisko może być niebezpieczne, zwłaszcza dla kierowców jadących za nami. Jednakże, te nie zawsze są rzeczy, które można oceniać tylko na podstawie pobieżnego rzucenie okiem pod Twój samochód. Jako zasadę, zalecamy profesjonalną kontrolę co najmniej raz w roku
 

 

Promocja

SPRAWDZENIE HAMULCÓW

SPRAWDZENIE HAMULCÓW

Zarezerwuj wizytę

Newsletter

Warto wiedzieć

Normalny vs Ciężki Kierowca - Quiz

Producenci samochodów dzielą kierowców na dwa typy: normalny i ciężki. Wymiana oleju i inne konserwacje są często podstawą klasyfikacji na podstawie których dokonuję się podziału...

Kontakt

Serwis Majewscy

Auto Serwis W. i N. Majewscy
ul. Błękitna 78, 04-663 Warszawa
Tel. (022) 812-53-28,
Tel./Fax (022) 812-03-10

 

Nasza oferta: opony, wymiana opon, wulkanizacja, klimatyzacja samochodowa, mechanika samochodowa, elektronika

Zobacz jak dojechać